Michael J. FoxI

Michael Andrew Fox

8,5
12 306 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael J. Fox

...To czwarta część BotF stałaby się faktem. Bardzo mi go szkoda.

Graczdari

no niestety, jest to niepowetowana strata dla kinematografii, BttF to kultowa seria filmow, z checia zobaczylbym kontynuacje, ale za bardzo nie wiem co mogloby sie tam znalezc. I II i III stanowily spojna calosc, IV musialaby miec calkiem nowa fabule.

użytkownik usunięty
mariuszl2

a co? Chory jest? Żyje jeszcze?

@trinityR Chodzi o parkinsona, przez niego nie może już grać "pełnych" ról.

użytkownik usunięty
Kerakk

aha, dzięki

ale dlaczego nie może grać przecież parkinson to choroba rąk a nie nóg?

Eminem97

calego ciala. rusza sie w dziwny sposob nawet glowa. no chyba ze wezmie leki- wtedy nic mu nie jest. poza tym gra w serialach, ale zadko.

damian_filmweb

No ostatnio na comedy central widziałem go grał w Hoży Doktorzy. Jak on się zestarzał...

Eminem97

Domyslam, sie ze 97 to twoj rocznik, dlatego odsylam http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Parkinsona . Zanim powiesz cos "madrego" pomysl 2 razy. BTW to, ze wyglada duzo starzej procz wieku tez powodowane jest wlasnie choroba.

Dynekk

Wedlug mnie to lepiej, że nie powstało po latach BTTF IV. Takie "odgrzewki" nigdy nie są dobre. Zrobili tak z Indianą Jonesem i jak dla mnie to już nie było to samo... Zupełnie inny klimat.

Imoto_2

Prawda, ale jednak, moze im by sie udalo :) Brakuje nowego BTTF (bron boze nie rebootu z jakims Efronem czy cos), ale mozna zadowolic sie przygodowka co ostatnio wyszla i historia jest nawet przyjemna :)

Eminem97

A, bo my jesteśmy przyzwyczajeni czasem do takiego Foksa, co to głównie młodzików gra ;) A potem nagle się nam wydaje stary. Co do tego, że Parkinson to choroba rąk a nie nóg, to faktycznie zaczyna się objawami w ręce (kciuk - tak też miał Fox), potem całe ciało.

damian_filmweb

Damian to chyba nie do końca jest takie proste, że jak weźmie leki, to nic mu nie jest. Parkinson poza trzęsieniem się ma też inne objawy.

Madeleine29

Tzn teoretycznie nic mu nie jest. Jak wezmie leki to moze jakos by tam zagral, ale dokladnie to nie wiadomo o jego stanie zdrowia. Przynajmniej nie ja.

damian_filmweb

No może bardziej w takim sensie, ze nam, oglądając go, wydaje się, że nic mu nie jest.

damian_filmweb

Parkinson jest w dużym stopniu wstępem do choroby demencji a co za tym idzie zaburzeniami koncentracji i pamięci. Główną rolę w tej chorobie odgrywają zaburzenia neurologiczne czyli mózgowe, a wszyscy możemy sobie wyobrazić jak można działać bez w pełni sprawnego mózgu. Tak czy siak współczuje mu ogromnie bo miło się go oglada w np "sknerusie" a do przyszłości powracam przynajmniej raz do roku bo to świetny film mojego dziecinstwa, którego nigdy nie zapomne.

skyter

demencja to symptom, nie choroba ;)

zyciemisiu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ot%C4%99pienie

W tym przypadku skutek
Tak czy inaczej parkinson spowodował znaczne pogorszenie stanu zdrowia

Eminem97

obejrzyj ten filmik to zrozumiesz http://www.youtube.com/watch?v=a9WB_PXjTBo

Eminem97

a jak już wiesz co to choroba parkinsona i jak mniej więcej ma podłoże, to obejrzyj film Awakenings z Deniro I Williams.. bardzo ładny film i ciekawy

Graczdari

Prawda.Bardzo szkoda tego aktora.

Graczdari

właśnie oglądam boston legal i nie mogłem ogarnąć dlaczego tak dziwnie się porusza , i ma takie tiki;/ . Szkoda typa

Graczdari

Od którego roku jest dokładnie chory?

Sparow5

Ba wikipedii piszą coś o roku 2000, tak też mi się wydawało.
Co do samego MJF, to szkoda aktora, bo miał przed sobą najlepsze lata
Powrót do przyszłości przez parę lat był moim ulubionym filmem, mając 3-5 lat potrafiłem oglądać całą serię po 2 razy dziennie xd
Obecnie takie filmy już nie powstają, bo takich aktorów już nie ma, a szkoda.

Esperal

w 2000 ujawnił, że jest chory. Diagnoza coś koło 1990/91. Pisze o tym w książce "Lucky man" ale ona chyba niestety nie została wydana w Polsce (za to druga część jakoś ok. w zeszłym roku pojawiła się w księgarniach).

Madeleine29

Nie wiedziałem, przepraszam.

Esperal

Przecież każdy może nie wiedzieć :)

Esperal

pierwsze objawy od 1990 , czyli 5 lat po 1szej części BTTF. czyli pierwsze objawy miał mając ok 29-30 lat - to bardzo wcześnie jak na tę chorobę. Co ciekawe przyznał, że mocno nadużywał słodzików.tylko napoje "light"...W tamtym latach w USA weszła na to moda - kto wie, może, to miało związek (poza predyspozycjami, jest takie coś jak wyzwalacze).

Graczdari

Mi też, podziwiam go za to, że się nie poddaje i mimo wszystko pojawia się, chociaż na chwilkę, w serialach.

meganjewell

takie problemy jak ona ma na całym świecie miliony ludzi..w samym USA jest to ponad 2.5 mln....i też wielu z nich się nie poddaje. Szkoda, każdego człowieka, który na cokolwiek choruje

don82

Tak w ogóle to on chyba jest Kanadyjczykiem :D

Graczdari

a teraz jest twórcą i jednocześnie gra główną role w nowym serialu nbc na przyszły sezon "The Michael J. Fox Show" o parkinsonie właśnie :)

Graczdari

Marty w kolejnej części nie jest obowiązkowy. Zwłaszcza, że w towarzystwie Floyda i tak wyglądałby zbyt "staro". Wystarczy sam doktor Brown, jego żona i dzieci :)

Graczdari

Tym, którzy grają polecam
http://www.filmweb.pl/videogame/Back+to+the+Future%3A+The+Game-2010-605873

Niczym czwarta część. Nawet J.Fox się pojawia na chwilkę :) A gość dobrany do dubbingowania McFly'a jest świetny.

kozas15

Tak, ten AJ LoCascio ma głos bardzo podobny do Michaela. W piątym epizodzie gry można ich głosy porównać w paru scenach. Jednak nadal nie mogę ogarnąć, dlaczego w trzecim epizodzie AJ dubbinguje również tego ćwoka Leecha (tego, z którym Marty miał pojedynek rockandrollowy o Jennifer).

dorotagniedziejko1998

Z tego co znalazłem oryginalnie miał tam być Needles. Jednak z powodów budżetowych zapełniono miejsce Leechem. Głos dał LoCascio pewno z tego samego powodu - aby oszczędzić kasę. Ogólnie w grach Telltale aktorzy często grają więcej niż jedną postać, zwłaszcza jeżeli mowa o rolach epizodycznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones